4Buildings 2019

Ze względu na pandemię postanowiliśmy przełożyć organizację wydarzenia na kolejne lata. Zainteresowanych udziałem zapraszamy do uczestnictwa w 4 Design Days!

Nowe wydarzenie organizatorów 4 Design Days.

Odpowiemy na pytania:

 • jak budować w sposób zrównoważony?
 • jak wykorzystać nowatorskie technologie budowlane i energię odnawialną?
 • jak tworzyć warunki w budynkach do lepszego życia i pracy?

Aktualności

 • 4Buildings: Prefabrykacja to inny sposób myślenia

  – Powinniśmy otwarcie zadać pytanie jak to się dzieje, że w innych krajach ten wskaźnik jest znacznie większy – mówił Jarosław Wilk, dyrektor rozwoju biznesu, Lafarge, nawiązując do stopnia udziału budownictwa prefabrykowanego w polskim budownictwie ogółem w porównaniu z podobnymi danymi z innych krajów. – Osobiście wierzę, że istnieją ogromne perspektywy dla tego budownictwa – przekonywał na 4Buidlings.
 • 4Buildings: Certyfikaty podnoszą nam poprzeczkę

  Od trendu certyfikacji nikt nie ucieknie, bo dziś już nie da się budować nieekologicznie. Przez ostatnie 10 lat rynek nieruchomości w Polsce zrobił niesamowity postęp w obszarze certyfikacji. Aż 755 budynków uzyskało tzw. "zielony certyfikat". Na ile ilość certyfikatów przekłada się na jakość? Dlaczego jeszcze słychać opinie, że certyfikaty ekologiczne budynków to głównie marketing? Czy budynki zielone są droższe o tych standardowych? I kiedy certyfikacja zadomowi się w projektach publicznych? O tym rozmawiali paneliści sesji "To nie wybór – to konieczność? Wszystko o zielonych certyfikatach" w trakcie 4Buildings.
 • 4Buildings: Nie ma już alternatywy. Musimy projektować i budować "eko"

  Nie tak dawno otwarto w Kopenhadze ekologiczną spalarnię śmieci. Architekci z pracowni Bjarke Ingels zaprojektowali gigantyczną spalarnię, która jest jednocześnie stokiem narciarskim. Zdaniem panelistów sesji "Jak zasilać miasta przyszłości w erze low carbon world"  to, co zaproponowali Duńczycy jest właściwym kierunkiem myślenia o architekturze ekologicznej. - Nie ma już alternatywy. Musimy projektować i budować ekologicznie - podkreśla Oskar Grąbczewski, architekt, OVO Grąbczewscy Architekci w trakcie 4Buildings.
 • Zielone biuro, czyli jakie?

  Czym tak naprawdę są zielone biura? Czy to ekologia, energooszczędność, czy miękkie rozwiązania, jak chociażby biofilia. Co oznacza hasło zdrowe biuro? Nad tym zastanawiali się uczestnicy sesji "Zielone biuro" podczas wydarzenia 4Buildings.
 • 4Buildings: rozwiązania logistyczne wpisują się w ideę zrównoważonego rozwoju

  Zwracamy uwagę na odpowiedni dobór przewoźników pod kątem emisji spalin. Stosujemy specjalne wymagania związane zarówno z naszymi wewnętrznymi standardami, jak i z wymaganiami stawianymi nam przez aglomeracje miejskie w Europie, ale również już powoli także w Polsce - mówił Juliusz Pakuński, menedżer ds. biznesu w spółce Dachser Polska.
 • Spalarnia śmieci, która staje się ikoną architektury. Czy tego typu inwestycja może powstać w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii?

  Nie tak dawno otwarto w Kopenhadze ekologiczną spalarnię śmieci. Architekci z pracowni Bjarke Ingels zaprojektowali gigantyczną spalarnię, która jest jednocześnie stokiem narciarskim. Czy tego typu inwestycja - ciekawa pod względem architektury - może powstać niedługo w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii? - Jeśli taki obiekt miałby powstać, to chciałabym, aby stał się ikoną architektury. Musimy jednak wziąć pod uwagę ograniczenia związane z kosztami takiej inwestycji - mówił Grzegorz Podlewski, wiceprzewodniczący zarządu, Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia, podczas 4Buildigns w Katowicach.
 • Szkło grzewcze Eglas docenione za innowacyjność

  Technologia "ciepłego szkła" opierająca się na wykorzystaniu prądu elektrycznego i niskoemisyjnej powłoki z tlenków metali została wyróżniona tytułem  4Buildings Awards 2019 w kategorii „Innowacje – materiały budowlane”.
 • 4Buildings: Termomodernizacja jednym z najważniejszych narzędzi walki ze smogiem

  Termomodernizacja jest jednym z najważniejszych narzędzi efektywności energetycznej. Jak ją przeprowadzać, aby budynki spełniały założone parametry oszczędnościowe nie tylko „na papierze”? Zastanawiali się nad tym paneliści sesji 4Buildings „Cel-termodoskonałość.”

Zaufali nam

Zrównoważony rozwój + nowoczesne technologie = przyszłość budownictwa