4Buildings 2019

 • WEŹ UDZIAŁ

  DZIEŃ BRANŻOWY

  15 listopada 2019

  Zapraszamy osoby zawodowo związane z branżą architektoniczno-budowlaną ZAREJESTRUJ SIĘ

  DNI OTWARTE

  16-17 listopada 2019

  Dla wszystkich zainteresowanych technologiami w budownictwie BILETY WKRÓTCE

Nowe wydarzenie branży budowlanej w Polsce!

Technologie przyszłości • Zrównoważone budownictwo • Efektywność energetyczna i energia odnawialna • Inteligentne budynki

Dzień branżowy

15 listopada 2019

Zapraszamy osoby zawodowo związane z branżą architektoniczno-budowlaną

ZAREJESTRUJ SIĘ

Dni otwarte

16-17 listopada 2019

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych nowymi technologiami w budownictwie

BILETY WKRÓTCE

Nowe wydarzenie organizatorów 4 Design Days.

Odpowiemy na pytania:

 • jak budować w sposób zrównoważony?
 • jak wykorzystać nowatorskie technologie budowlane i energię odnawialną?
 • jak tworzyć warunki w budynkach do lepszego życia i pracy?

Aktualności

 • 4Buildings Awards 2019 wkracza w kolejny etap! Dziękujemy za zgłoszenia!

  Konkurs 4 Buildings Awards 2019 wkracza w kolejny etap. Dziękujemy za ogromną liczbę zgłoszeń. Wkrótce przedstawimy TOP w każdej kategorii i uruchomimy głosowanie dla Czytelników naszych portali, które potrwa do 25 października 2019 roku. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni 15 listopada br. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach podczas wieczornej Gali towarzyszącej wydarzeniu 4Buildings (www.4buildings.pl).
 • Oni będą z nami na 4Buildings!

  Najnowsze trendy na rynku architektury, efektywność energetyczna, zrównoważone budownictwo oraz ekologia - to główne tematy 4Buildings - nowego wydarzenia twórców 4 Design Days, zaplanowanego w dniach 15-17 listopada w MCK w Katowicach. Patronami instytucjonalnymi wydarzenia zostały znamienite instytucje.
 • Maciej Zawadzki: Luksus i ekologia idą w parze? To tylko kwestia czasu, aby naturalnie je łączyć!

  To będzie jedna z nielicznych realizacji o tej skali i takim standardzie - nie tylko na Mazurach, ale i w całej Polsce. W Pasymiu ma powstać pięciogwiazdkowy resort z hotelem, 50 całorocznymi domami, centrum konferencyjne, spa, restauracja oraz prywatna marina przy Jeziorze Kalwa. Wszystko według projektu MJZ. Kompleks ma być zarazem luksusowy i ekologiczny. - W Polsce te dwa pojęcia są niestety jeszcze odłączone od siebie. Ale to tylko kwestia czasu, aby naturalnie je łączyć. Jeśli powstaje luksusowy obiekt, koniecznością dla inwestora staje się dbanie o środowisko, a nie jego degradacja. Ekologiczne rozwiązania mogą promować projekt - przekonuje Maciej Zawadzki, architekt i właściciel MJZ, który jest członkiem jury konkursu 4 Buildings Awards.
 • 4 Buildings: Bezśmieciowe budownictwo to nie chwilowa moda, ale bezpieczna przyszłość

  Eksperci biją na alarm. Sektor budowlany jest odpowiedzialny za ok. 30 proc. emisji dwutlenku węgla oraz zużycie ok. 40 proc. ogółu energii. W Polsce, w ciągu ostatnich kilku lat, na ok. 140 tys. przetargów tylko w 17 zastosowano kryterium cyklu życia budynku. Nie mamy czasu czekać na zmiany, muszą nastąpić już teraz. Na pomoc przychodzi idea "zero waste", która odnalazła wielu zwolenników. Jak wygląda sytuacja w budownictwie? Ile tracimy, budując tradycyjnie, a ile zyskujemy, budując świadomie? Na jakie materiały i technologie budowlane postawić, by były zgodne z gospodarką obiegu zamkniętego? Na te tematy będziemy rozmawiać 15 listopada podczas sesji „Zero waste w budownictwie", która zainauguruje I edycję konferencji twórców 4 Design Days - 4 Buildings (15-17 listopada, MCK w Katowicach).
 • To będzie pierwszy w Polsce pasywny budynek urzędowy

  Nowa siedziba Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie będzie jedyną siedzibą samorządu województwa w Polsce, która powstanie w ramach budownictwa pasywnego. Poprzez wykorzystanie szeregu innowacyjnych rozwiązań obiekt wykaże ekstremalnie niskie zapotrzebowanie na energię. - To będą zupełnie nowe rozwiązania. Wykorzystamy energię ziemi, energię słońca, deszczówkę. Będziemy mieli piękny obiekt i możliwość obsługi naszych mieszkańców - mówił Stanisław Wziątek, członek zarządu Województwa Zachodniopomorskiego. Cała inwestycja ma być gotowa w 2022 r.
 • Te domy są trendy! Usłyszysz o nich na 4 Buildings 2019!

  Chcesz się dowiedzieć, jak powstawały najciekawsze domy w Polsce? Poznać kulisy pracy nad projektami opowiedziane przez najwybitniejszych polskich architektów? Zapraszamy na prezentacje najpiękniejszych polskich domów w trakcie 4 Buildings - już 16 - 17 listopada w Katowicach!
 • Przestrzeń publiczna w duchu ekologii. Zgłoś projekt w konkursie 4Buildings Awards 2019!

  Jesteś odpowiedzialny za projekt przestrzeni publicznej zrealizowanej w zgodzie z ideą zrównoważonego rozwoju? Twoja inwestycja działa w oparciu o miejski eko-balans? Konkurs 4 Buildings Awards daje niepowtarzalną okazję, dzięki której możesz opowiedzieć światu szerzej o swoim projekcie oraz zostać za niego doceniony!
 • Jesteś eko-architektem? Zawalcz o nagrodę 4 Buildings Awards 2019!

  Jesteś architektem, któremu nie są obce działania promujące zrównoważone budownictwo? Masz wpływ na rozwój branży budowlanej w Polsce? Ekologia to drugie imię twoich projektów? Konkurs 4 Buildings Awards to idealna okazja, dzięki której możesz opowiedzieć światu szerzej o swojej działalności oraz zostać za nią doceniony!

Zaufali nam

Zrównoważony rozwój + nowoczesne technologie = przyszłość budownictwa

Patroni medialni