4Buildings 2019

Nowe wydarzenie branży budowlanej w Polsce!

Technologie przyszłości • Zrównoważone budownictwo • Efektywność energetyczna i energia odnawialna • Inteligentne budynki

Dzień branżowy

15 listopada 2019

Zapraszamy osoby zawodowo związane z branżą architektoniczno-budowlaną

REJESTRACJA ZAKOŃCZONA

Dni otwarte

16-17 listopada 2019

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych nowymi technologiami w budownictwie

KUP BILET

Na 4 Buildings zapraszają prowadzący

Nowe wydarzenie organizatorów 4 Design Days.

Odpowiemy na pytania:

 • jak budować w sposób zrównoważony?
 • jak wykorzystać nowatorskie technologie budowlane i energię odnawialną?
 • jak tworzyć warunki w budynkach do lepszego życia i pracy?

Aktualności

 • 4Buildings: Wieżowiec oczyszczający ocean, a może zeroenergetyczne centrum rekreacji? Do odważnych świat należy!

  W czasie 4Buildings w Katowicach miała miejsce niezwykła wystawa prac studenckich Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej. To projekty w duchu zrównoważonego rozwoju. Czy jest szansa, aby zostały zrealizowane? - Do odważnych świat należy! - przekonuje Tomasz Bradecki, Katedra Urbanistyki i Planowania Przestrzennego, Wydział Architektury, Politechnika Śląska.
 • 4Buildings: Opłacalność OZE będzie rosła

  Jeszcze kilka lat temu trzeba było inwestorów przekonywać do odnawialnych źródeł energii, a dziś prawie każdy rozróżnia panele fotowoltaiczne od kolektorów słonecznych. Czy dziś OZE w budownictwie się opłaca? Nad tym zastanawiali się prelegenci sesji 4Buildings „Nie szklane, lecz zielone. OZE w budownictwie XXI wieku”.
 • 4Buildings: Czas na dobre technologie - prefabrykaty i drewno

  Wkrótce budownictwo zdominuje fotowoltaika oraz rozwiązania betonowe z różnymi dodatkami, prefabrykowane na masową skalę. Trendem przeszłości będzie też drewno. Jednak czy innowacyjność w budownictwie wygra z niską marżą? Nad tym zastanawiali się paneliści sesji 4Buildings „Budownictwo 4.0 – technologie i materiały przyszłości”.
 • 4Buildings: Budownictwo naturalne to jedyna droga

  Budownictwo naturalne to jedyna droga - przekonywał Aleksander Krajewski z Fundacji Napraw Sobie Miasto, Stowarzyszenie Architektów Polskich.
 • 4Buildings: Szymon Wojciechowski o pionierskich biurowcach z drewna

  Jak powstawały projekty pierwszych w Polsce biurowców z drewna? W jaki sposób popularyzować tę technologię w naszym kraju? W trakcie 4Buildings 2019 mówił o tym Szymon Wojciechowski, architekt, prezes zarządu biura APA Wojciechowski Architekci.
 • 4Buildings: Polacy przekonują się do trwałości drewna

  Piotr Góralczyk, prezes zarządu firmy RISER.domy opowiada o rosnącej popularności domów drewnianych, technologii i zaletach ich budowy, a także obala mity dotyczące drewna.
 • 4Buildings: Wprowadzić budownictwo na ekologiczne tory

  Prefabrykacja oraz używanie większej ilości drewna mogą być bardzo pomocne we wprowadzaniu filozofii „zero waste” w budownictwie. - Powinniśmy także dbać o to, by budynki były trwałe, żeby nie burzyć ich po 20 czy 50 latach – uważa Andrew Lawrence, specjalista ds. drewna Arup.
 • 4Buildings: Zero waste w budownictwie

  Filozofia „zero waste” wkracza niemal w każdy aspekt naszego życia. Coraz bardziej uświadamiamy sobie wartość tego trendu. To już właściwie styl życia. A jak jest w budownictwie? Na świecie produkuje się ponad 11 mld ton śmieci rocznie, z czego 10-15 proc. stanowią odpady budowlane. W Europie jedna trzecia pochodzi z sektora budowlanego. Przedstawiamy relację z sesji inauguracyjnej 4Buildings pt. „Zero waste w budownictwie”.

Zaufali nam

Zrównoważony rozwój + nowoczesne technologie = przyszłość budownictwa