4Buildings 2019

Jakub Dębowski podkreśla, że budownictwo prefabrykowane może być receptą na problemy na rynku budowlanym i kurczący się rynek pracowników, fachowców wznoszących domy w technologiach tradycyjnego murowania.

- Prefabrykacja w dużej części eliminuje ten problem - wyjaśnia. (...) Ściany zamiast na placu budowy wykonywane są w fabryce, po czym przywożone na budowę i tam montowane za pomocą dźwigu. W ten sposób w dużym stopniu ograniczamy ewentualne błędy wykonawcze: równość ścian, piony ścian i tym samym uzyskujemy wymiarowe pomieszczenia. Przez prefabrykację ograniczamy do minimum prace mokre, co ma wpływ na czas budowy. Ściana keramzytowa jest niczym innym jak ciężką ścianą ceramiczną, tylko wykonaną w monolicie i posiadającą wiele dodatkowych elementów i zalet, jakich nie mają ściany wykonywane w technologi tradycyjnej - dodaje.

Przeczytaj cały wywiad: Domy z prefabrykatów. Poznaj możliwości ciepłej i szybkiej technologii

O budownictwie prefabrykowanym oraz budynkach zeroenergetycznych, efektywności energetycznej i energii odnawialnej w budownictwie i innych technologiach budowlanych przyszłości będziemy rozmawiać w trakcie 4 Buildings - nowego wydarzenia Grupy PTWP, zaplanowanego w dniach 15-17 listopada w MCK w Katowicach, na które już dziś zapraszamy: www.4buildings.pl.