4Buildings 2019

B C D E F G H J K L Ł M N O P R S T U W Z Ż
Witold Szymanik

Witold Szymanik

Firma: WSC Witold Szymanik i S-ka Sp. z o.o.

Stanowisko: architekt, prezes

Jest architektem, absolwentem Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. Po ukończeniu studiów pracował w warszawskich biurach projektów, m.in. w Autorskich Pracowniach Architektury, w pracowni architektów Zbigniewa Pawelskiego i Wojciecha Świątkowskiego. Po kilku latach podjął również pracę na Wydziale Architektury PW, w Zakładzie Projektowania Budynków Użyteczności Publicznej ówczesnego Instytutu Projektowania Architektonicznego, łącząc działalność projektową z działalnością dydaktyczną.

Witold Szymanik był jednym z pierwszych architektów w Polsce wykorzystujących komputery w działalności projektowej. Wkrótce zastosowania informatyki w budownictwie stały się jego pasją. Jest autorem dziesiątków artykułów w prasie fachowej poświęconych tej tematyce, jest też jedną z osób mających największe zasługi dla popularyzacji BIM w Polsce. Działalność popularyzatorską łączy z pracą w biznesie. Od ponad 20 lat szefem WSC, jednej z wiodących firm wdrażających technologię BIM na polskim rynku.

Firma WSC Witold Szymanik i S-ka Sp. z o.o. jest przedstawicielem firmy GRAPHISOFT i wyłącznym dystrybutorem programu ARCHICAD w Polsce. GRAPHISOFT jest światowym liderem w dziedzinie oprogramowania do Modelowania Informacji o Budynku (BIM). ARCHICAD jest wszechstronnym programem przeznaczonym dla architektów i inżynierów związanych z budownictwem. Podstawą jego koncepcji jest zintegrowane informacji o projektowanym budynku w zbiór danych będący wirtualnym modelem BIM.

Firma WSC jest także organizatorem dorocznych konferencji poświęconych tematyce BIM, podczas których specjaliści z różnych krajów dzielą się doświadczeniami z wdrażania najnowszych technologii informatycznych w budownictwie.

Firma WSC jest członkiem Polskiego Klastra BIM, a jej szef Witold Szymanik, jest też członkiem założycielem Stowarzyszenia BIM dla Polskiego Budownictwa. Witold Szymanik jest również członkiem Izby Architektów RP i SARP.

 

Bierze udział w sesjach:

POWRÓT