4Buildings 2019

B C D E F G H J K L Ł M N O P R S T U W Z Ż
Piotr Góralczyk

Piotr Góralczyk

Firma: RISER.domy

Stanowisko: prezes zarządu

Jest absolwentem Wydziału Zarządzania Akademii Ekonomicznej w Katowicach na kierunku Informatyka i Ekonometria oraz Belgijskiej Plantijn Hodeschool Antwerpen na kieruneku International Communication. W trakcie studiów aktywnie działał w organizacji Studenckiej PANEUROPA.

Swoje pierwsze doświadczenie zawodowe zdobywał w firmie UNILEVER Polska S.A. Wrodzony pociąg do przedsiębiorczości zaowocował założeniem w 2007 roku, wraz ze swoim wspólnikiem i jednocześnie ojcem, spółki RISER – generalnego wykonawcy inwestycji budowlanych. Obecnie jest to jedna z czołowych firm na Śląsku realizująca inwestycje mieszkaniowe, użyteczności publicznej oraz przemysłowe.

W trakcie działania spółki RISER i wraz z jej rozwojem, powołał do życia spółkę RISER.domy, realizującą projekty z zakresu budownictwa jednorodzinnego dla klientów indywidualnych. Zdobyta wiedza i doświadczenie pozwoliły mocno zaangażować się w kolejny sektor, jakim jest branża deweloperska, gdzie działa m.in. za pośrednictwem spółki Xenakis Development.

Wizja budownictwa szkieletowego i ekologicznego poskutkowała powstaniem spółki Wood Core House, którą tworzy ze wspólnikami, twórcami patentowanej technologii szkieletowej - Radosławem Bańkowskim i Rafałem Haderą.

W wolnym czasie chętnie grywa w squasha, biega i namiętnie poznaje nowe zakątki świata z perspektywy kiteserfing’u, który stał się sportem rodzinnym również dla żony i dwójki dzieci.

Bierze udział w sesjach:

POWRÓT