4Buildings 2019

B C D E F G H J K L Ł M N O P R S T U W Z Ż
Krzysztof Faber

Krzysztof Faber

właściciel, główny projektant, Faar Architekci, Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC

Główny projektant, założyciel pracowni FAAR architekci. Architekt z wieloletnim doświadczeniem w Polsce i za granicą. Pracował oraz jest współautorem nagradzanych prestiżowymi nagrodami projektów z branży  mieszkaniowej, sektora publicznego i edukacyjnego w Polsce i Wielkiej Brytanii.
Krzysztof jest architektem zrzeszonym w Stowarzyszeniu Architektów Rzeczpospolitej Polskiej SARP,
Polskim Stowarzyszeniu Budownictwa Ekologicznego PLGBC oraz Stowarzyszeniu Architektów Wnętrz SAW. Studiował na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej oraz w Birmingham Institute of Art and Design BIAD na Brimingham City University BCU w Wielkiej Brytanii. Na tej samej uczelni uzyskał również tytuł Master of Architecture/ RIBA.

W 2008 roku nagrodzony przez The Birmingham & FIVE Counties Architectural Association Trust coroczną nagrodą Green Book Award w Birmingham School of Architecture. Doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. w biurach architektonicznych w Krakowie (MOFO architekci , KKM Kozień Architekci , B2 Studio ) oraz w Wielkiej Brytanii(Associates Architects , Glenn Howells Architects ). Od 2014 roku w Wadowickim Centrum Kultury, a w poprzednich latach (2012- 2014) dla "Fundacji Sowiarnia" oraz w Klubie "WENA" w Krakowie, prowadzi swój autorski cykl warsztatów architektonicznych dla dzieci i młodzieży. Był także zapraszany do prowadzenia swych autorskich warsztatów na 4 Desgn Days 2018 oraz Łódź Design
Festiwal 2019.Od 2018 roku członek grupy wspierającej Partnerską Inicjatywę Miast przy Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju.

Bierze udział w sesjach:

POWRÓT