4Buildings 2019

B C D E F G H J K L Ł M N O P R S T U W Z Ż
Jerzy Wójcik

Jerzy Wójcik

Firma: JW+A, Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC

LEED AP BD+C, BREEEAM AP, WELL AP, BREEAM International and In-Use Assessor, WELL AP, Architekt IARP

Jest jednym z pierwszych akredytowanych specjalistów LEED w Polsce, konsultantem LEED, BREEAM i WELL oraz prezesem firmy doradczej JW+A. Doświadczenie Jerzego w roli konsultanta zielonego budownictwa obejmuje w projektach o łącznej wielkości ponad 1 000 000 m2 w tym w projektach z certyfikatami LEED Platinum oraz BREEAM Outstanding nominowanych do nagród BREEAM Awards w roku 2018 i 2019.

Posiada uprawnienia do projektowania bez ograniczeń w specjalności architektonicznej oraz akredytację LEED AP, BREEAM AP, Assessora BREEAM Interantional New Construction, Assessora BREEAM In-Use  oraz WELL AP.

Jerzy uzyskał tytuł magistra inżyniera architekta na Politechnice Krakowskiej w 2008 roku. Studiował też na Uniwersytecie Tennessee, USA (2007) oraz Uniwersytecie Manchester, UK (2006). W 2015 roku Jerzy ukończył program pomiaru i raportowania emisji gazów cieplarnianych na Uniwersytecie Harward w Bostonie, USA.

Od 2014 roku Jerzy prowadzi firmę doradczą JW+A, a przed tym okresem był konsultantem oraz architektem w renomowanych pracowniach architektonicznych w Krakowie i Nowym Jorku, a jego doświadczenie obejmowało m.in. pracę nad ikonicznym biurowcem Bank of Amercia Tower w Nowym Jorku. Jerzy jest też wykładowcą akademickim z przedmiotów projektowanie budynków użyteczności publicznej (od 2010 roku) oraz zrównoważony rozwój w inwestycjach (od 2016 roku).

Bierze udział w sesjach:

POWRÓT