4Buildings 2019

Nowe wydarzenie branży budowlanej w Polsce!

Technologie przyszłości • Zrównoważone budownictwo • Efektywność energetyczna i energia odnawialna • Inteligentne budynki

Dzień branżowy

15 listopada 2019

Zapraszamy osoby zawodowo związane z branżą architektoniczno-budowlaną

REJESTRACJA ZAKOŃCZONA

Dni otwarte

16-17 listopada 2019

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych nowymi technologiami w budownictwie

KUP BILET

Na 4 Buildings zapraszają prowadzący

Nowe wydarzenie organizatorów 4 Design Days.

Odpowiemy na pytania:

 • jak budować w sposób zrównoważony?
 • jak wykorzystać nowatorskie technologie budowlane i energię odnawialną?
 • jak tworzyć warunki w budynkach do lepszego życia i pracy?

Aktualności

 • 4Buildings: rozwiązania logistyczne wpisują się w ideę zrównoważonego rozwoju

  Zwracamy uwagę na odpowiedni dobór przewoźników pod kątem emisji spalin. Stosujemy specjalne wymagania związane zarówno z naszymi wewnętrznymi standardami, jak i z wymaganiami stawianymi nam przez aglomeracje miejskie w Europie, ale również już powoli także w Polsce - mówił Juliusz Pakuński, menedżer ds. biznesu w spółce Dachser Polska.
 • Spalarnia śmieci, która staje się ikoną architektury. Czy tego typu inwestycja może powstać w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii?

  Nie tak dawno otwarto w Kopenhadze ekologiczną spalarnię śmieci. Architekci z pracowni Bjarke Ingels zaprojektowali gigantyczną spalarnię, która jest jednocześnie stokiem narciarskim. Czy tego typu inwestycja - ciekawa pod względem architektury - może powstać niedługo w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii? - Jeśli taki obiekt miałby powstać, to chciałabym, aby stał się ikoną architektury. Musimy jednak wziąć pod uwagę ograniczenia związane z kosztami takiej inwestycji - mówił Grzegorz Podlewski, wiceprzewodniczący zarządu, Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia, podczas 4Buildigns w Katowicach.
 • Szkło grzewcze Eglas docenione za innowacyjność

  Technologia "ciepłego szkła" opierająca się na wykorzystaniu prądu elektrycznego i niskoemisyjnej powłoki z tlenków metali została wyróżniona tytułem  4Buildings Awards 2019 w kategorii „Innowacje – materiały budowlane”.
 • 4Buildings: Termomodernizacja jednym z najważniejszych narzędzi walki ze smogiem

  Termomodernizacja jest jednym z najważniejszych narzędzi efektywności energetycznej. Jak ją przeprowadzać, aby budynki spełniały założone parametry oszczędnościowe nie tylko „na papierze”? Zastanawiali się nad tym paneliści sesji 4Buildings „Cel-termodoskonałość.”
 • 4Buildings: Wieżowiec oczyszczający ocean, a może zeroenergetyczne centrum rekreacji? Do odważnych świat należy!

  W czasie 4Buildings w Katowicach miała miejsce niezwykła wystawa prac studenckich Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej. To projekty w duchu zrównoważonego rozwoju. Czy jest szansa, aby zostały zrealizowane? - Do odważnych świat należy! - przekonuje Tomasz Bradecki, Katedra Urbanistyki i Planowania Przestrzennego, Wydział Architektury, Politechnika Śląska.
 • 4Buildings: Opłacalność OZE będzie rosła

  Jeszcze kilka lat temu trzeba było inwestorów przekonywać do odnawialnych źródeł energii, a dziś prawie każdy rozróżnia panele fotowoltaiczne od kolektorów słonecznych. Czy dziś OZE w budownictwie się opłaca? Nad tym zastanawiali się prelegenci sesji 4Buildings „Nie szklane, lecz zielone. OZE w budownictwie XXI wieku”.
 • 4Buildings: Czas na dobre technologie - prefabrykaty i drewno

  Wkrótce budownictwo zdominuje fotowoltaika oraz rozwiązania betonowe z różnymi dodatkami, prefabrykowane na masową skalę. Trendem przeszłości będzie też drewno. Jednak czy innowacyjność w budownictwie wygra z niską marżą? Nad tym zastanawiali się paneliści sesji 4Buildings „Budownictwo 4.0 – technologie i materiały przyszłości”.
 • 4Buildings: Budownictwo naturalne to jedyna droga

  Budownictwo naturalne to jedyna droga - przekonywał Aleksander Krajewski z Fundacji Napraw Sobie Miasto, Stowarzyszenie Architektów Polskich.

Zaufali nam

Zrównoważony rozwój + nowoczesne technologie = przyszłość budownictwa